Dekarbonizácia motora

Dekarbonizácia motora

Aby mohol motor sviežo dýchať

Dekarbonizácia je proces, pri ktorom odstraňujeme usadeniny z vnútorných častí motorov. Používaním dnešných čoraz nekvalitnejších palív vzniká v motoroch množstvo usadenín, ktoré sú produktom nedokonalého spaľovania. Tieto usadeniny sa ukladajú na steny spaľovacích komôr, piesty, ventily, vstrekovacie dýzy, EGR ventil, výfukové potrubie vrátane DPF filtra a katalyzátora. Tu sa hromadia, čoho prejavom je zvýšená spotreba paliva, znížený výkon motora či mnoho iných nepriaznivých dopadov. Každý spaľovací motor by mal byť preto pravidelne od týchto usadenín čistený = dekarbonizovaný. Proces dekarbonizácie vodíkom dokáže v priebehu 1 – 1,5 hodiny vyčistiť motor od nadbytočných usadenín uhlík bez rozoberania, či výmeny drahých náhradných dielov.

Dekarbonizácia vodíkom je prevencia

V zahraniči sa dekarbonizácia vodíkom používa bežne ako prevencia ochrany motora a emisií, odporúča sa ju vykonávať pred každou výmenou oleja v pravidelných intervaloch aby sa predišlo predčasnému opotrebeniu motora a emisného systému.

Preventívne čistenie motora vodíkom umožnuje obnovenie funkčnosti jeho pôvodných komponentov a oddialenie ich výmeny. V konečnom dôsledku, dekarbonizácia ušetrí majiteľovi vozidla značnú sumu finančných prostriedkov potrebných na výmenu takých náhradných dielov ako turbodúchadlo, katalyzátor, DPF alebo EGR ventil.

Dekarbonizácia motora

zvýšte životnosť motora

Referencie